TR EN
SERVİKAL BÖLGE ve BAŞ AĞRISI

SERVİKAL BÖLGE ve BAŞ AĞRISI

Klinik Değerlendirme

9 Eylül 2021
Saat: 20.00-22.00 Webinar
 • Katılımcı Sayısı
 • Kurs Süresi 2 Saat
 • Ücret 250 TL
 • Sertifikasyon Katılım Sertifikası
César Fernández-de-las-Peñas

César Fernández-de-las-Peñas


PT, DO, MSc, PhD

Dr. Fernández-de-las-Peñas fizik tedavi lisansını İspanya’da bulunan Rey Juan Carlos Üniversitesi’nden 2000 yılında aldı. 2005-06 yılları arasında Avrupa Bilimsel Osteopati Derneği’nden Spinal Manipülatif Terapi (6 yıllık) ve Osteopati (DO) yüksek lisans derecesini aldı. İlk doktora derecesini 2007 yılında Aalborg Üniversitesi (Danimarka), Biyomedikal Bilimler, Sensori-Motor Etkileşim (SME) alanında, Prof. Lars Arendt-Nielsen’in gözetmenliğinde yapmıştır. 2. Doktora derecesini ise 2008 yılında Rey Juan Carlos Üniversitesi’nden almıştır. Kariyerine elit sporcular ve romatolojik rehabilitasyon alanlarında başlamıştır. Dr. Fernández-de-las-Peñas 2001 yılından beri Rey Juan Carlos Üniversitesi’nde klinik araştırmacı ve eğitmen olarak çalışmakta, ek olarak, aynı üniversitenin ağrı laboratuvarında direktörolarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda 2000 yılından bu yana da İspanya Madrid’de kronik ağrı alanında özelleşmiş bir muayenehanede görev yapmaktadır. 2001 yılında da kronik ağrı üzerine odaklanmış bir klinikte çalışmaya başlamıştır. Aynı alanda uzmanlaşmış araştırmacılar tarafından değerlendirilmiş 500’e yakın makalesi bulunmaktadır. Araştırma konularının arasında başlıca baş ağrısı, boyun ağrısı, lateral epikondilit, karpal tünel sendromu, fibromiyalji ve manuel terapinin nörofizyolojik etkileri bulunmaktadır. Dr. Fernandez’in klinik araştırmaları ağırlıklı olarak nörobilim dahilindeki biyomedikal bilimlerdir. Konuyla alakalı yayımlanmış bildirileri ile 60 konferansa katılmış ve ulusal ve uluslararası toplantılar, workshoplar ve seminerlerde eğitim vermiştir.

KURS İÇERİĞİ

Bu 2 saatlik webinar, katılımcılara baş ağrısının değerlendirilmesi ve tedavisi için Kanıta Dayalı Yaklaşım sağlayacaktır. Bu sunumda servikal omurganın duyusal ve motor bozuklukları ile ilgili en güncel bulgular ve bu bulguların klinikte baş ağrısı ile ilgisi kapsamlı bir şekilde ele alınacaktır.

Güncel kanıtlar, baş ağrısı hastalarında servikal omurgadaki kas-iskelet sistemi bozukluklarının değerlendirilmesi, tedavisi ve yönetimine yönelik multidisipliner bir yaklaşımın önemini göstermiştir. Bu eğitimde manuel terapinin uzun vadedeki etkilerini ve inputlarını merkezi sinir sistemine entegre ederek öğrenebileceksiniz.

Baş Ağrılarında Servikal Bölge

•   Gerilim tipi, servikojenik ve migren baş ağrısının klinik görünümü

•   Baş ağrılarında servikal omurga

•   Baş ağrılarında servikal omurganın kas-iskelet sistemi bozuklukları

•   Baş ağrılarında servikal omurgaya yönelik manuel terapi

  BANKA Hesap Bilgilerimiz
  Denizbank
  Serenay Büyüker
  TR42 0013 4000 0133 0864 5000 11


  ÖN KAYIT ve DEKONT GÖNDERME FORMU