TR EN
Nöral Doku Ağrı Sendromunun Fiziksel

Nöral Doku Ağrı Sendromunun Fiziksel

Değerlendirme ve Tedavisi

9 Ocak 2022
Webinar
  • Katılımcı Sayısı 100 Kişi
  • Kurs Süresi 09.00 - 12.00
  • Ücret ---
  • Sertifikasyon Spor Fizyoterapistleri Derneği Katılım Sertifikası
  • Kurs Dili İngilizce Simültane Tercüme
Dr. Toby Hall

Dr. Toby Hall


Phd, Msc, Post Grad Dip Manip Ther, FACP

Dr Toby Hall PhD, MSc, Post Grad Dip Manip Ther, FACP. Misafir Doçent (Curtin Üniversitesi).

Toby Hall, 1985 yılında fizyoterapist ünvanını almaya hak kazanmıştır. 1990 yılında Curtin Üniversitesi’nde Manipülatif Tedavi alanında ihtisas, 1996 yılında tezli yüksek lisans, 2010 yılında ise doktorasını yapmıştır. 2007 yılında Fellowship of the Australian College of Physiotherapists tarafından ödüllendirilmiş, aynı zamanda muskuloskeletal fizyoterapi uzmanı olmuştur. Toby, Avustralya’da ve 35‘ten fazla ülkede manuel terapi alanında eğitimler vermiştir. Curtin Üniversitesi’nde doçent olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda onaylanmış bir Mulligan Konsept eğitmenidir. Toby, pek çok konferansta sunumlar yapmış, kitap bölümleri ve nöral doku disfonksiyonları, servikojenik baş ağrıları ve Mulligan Konsept ile ilgili 140’tan fazla makale yayınlamıştır. Mobilisation with movement: The art and the science (Elsevier 2013) ve The Mulligan Concept of Manual Therapy: Textbook of Techniques (1. Ve 2. Basımlar Elsevier 2014 & 2019) kitaplarının yazarıdır. Toby, The Journal of the Musculoskeletal Disorders uluslararası danışma panelinde yer almakta ve ve Journal of Manual and Manipulative Therapy dergisinin yardımcı editörlüğünü yapmaktadır.

Director of Manual Concepts

Fellow of the Australian College of Physiotherapy – Specialist Musculoskeletal Physiotherapist (as awarded by the Australian College of Physiotherapists in 2007)

Adjunct Associate Professor (Curtin University) – awarded in 2013

Adjunct Senior Teaching Fellow (Curtin University) – awarded in 1999-2013

Associate & Visiting Lecturer (Trinity College, University of Dublin) – awarded 2005-2008

Senior Teaching Fellow (The University of Western Australia) – awarded 2007 to 2019

Member of the International Mulligan Concept Teachers Association, 1993 to present

Member of the International Advisory Board for Manual Therapy Journal

Associate-editor of the Journal of Manual & Manipulative Therapy

Member of the Musculoskeletal Physiotherapy Association of Australia since 1990.

Member of the United Kingdom Manipulation Association of Chartered Physiotherapists 1990-2019

Member of the Australian Physiotherapy Association since 1992.

Registered as a physiotherapist in Australia

KURS İÇERİĞİ

Bu seminer lomber omurgadan kaynaklanan nöral doku ağrı bozukluklarının değerlendirilmesi ve tedavisi için anatomik, fizyolojik ve fonksiyonel temelleri kapsamaktadır. Kursta klinik uygulamaya, kanıta dayalı klinik muayeneye, değerlendirmeye, yorumlamaya, ayırıcı tanı ve tedavi anlatılacaktır. Kurs çevrimiçi ortamda ve canlı olarak yapılacak, kurs sonunda ise katılımcıların soruları cevaplanacaktır.

Eğitim İçeriği:

• Nöral doku ağrı bozukluklarının sınıflandırılması

• Klinik uygulama

• Muayene

• Klinik muhakeme

• Ölçme/değerlendirme

• Tanı koyma

• Tedavi Yöntemleri

Amaçlar:

Lumbal bölge ile ilişkili nöral doku ağrı sendromunun değerlendirilmesi, ölçümü ve tedavisine yönelik kanıta dayalı biyomedikal bir temel oluşturmak.

• Lumbal bölge ile ilişkili nöral doku ağrı bozukluklarının patoanatomik ve patofizyolojik mekanizmalarıyle ilgili bilgi sağlamak.

• Lumbal bölge ile ilişkili nöral doku ağrı bozukluklarında görülen hastalardaki fonksiyon bozukluklarının mekanizmalarının anlaşılmasını teşvik etmek

• Lumbal bölge ile ilişkili nöral doku ağrısı bozukluklarını değerlendirme ve ayırıcı tanı yapma becerisini geliştirmek.

• BelLumbal bölge ile ilgili nöral doku ağrı bozukluklarında fiziksel tedavinin ne zaman endike veya kontrendike olduğunun nasıl belirleneceğine dair kanıtlara dayalı yeteneği geliştirmek veya arttırmak.

• Lumbal bölge ile ilgili nöral doku ağrı bozuklukları için uygun fiziksel tedavileri reçete etme ve uygulama becerisini geliştirmek.

Eğitim sırasında simültane çeviri yapılacaktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için +90(535) 362 95 47 nolu telefonla irtibata geçebilirsiniz.