TR EN
İÇ ORGAN

İÇ ORGAN

Disfonksiyon Tanı ve Tedavi Kursu

5-6-7 OCAK 2018
  • Katılımcı Sayısı 25 Katılımcı
  • Kurs Süresi 3 GÜN
  • Ücret ---
  • Sertifikasyon Katılım Sertifikası
Luis RIVAS

Luis RIVAS


DO MSc PGCE, Osteopath

Fizyoterapist diplomasını 1996 yılında aldı(Pontificat University of Salamanca, İspanya). 2000 yılında Madrid Osteopati okulunu bitirdi ve kendi özel kliniğini açtı. Aynı zamanda Madrid Osteopati okulunda eğitmen olarak çalışmaya başladı. Osteopati Bilimsel Avrupa Federasyonu, Madrid, İspanya üyesidir. 2002 yılından bu yana Arjantin, Brezilya, Portekiz, İspanya, İtalya ve Almanya gibi farklı ülkelerde osteopati eğitimi vermektedir. Uluslararası dergilerde yayınları bulunmaktadır.

KURS İÇERİĞİ

Pankreas ve dalak anatomisi, palpasyon noktaları, fonksiyonel, nöral ve sirküler bağlantıları ile disfonksiyonları ve vücudun diğer bölgelerinde olabilecek yansımaları, osteopatik tedavileri.

Böbrek anatomisi ve varyasyonları, palpasyon noktaları, fonksiyonel, nöral ve sirküler bağlantıları. Renal fascia, üreter ve pitosiz’in değerlendirilmesi ve tedavileri.

Visseral pelvis nedir? Tedavi endikasyon ve kontraendikasyonları, palpasyon noktaları. İliac arter, pelvic taban, inguinal kanal, obturator membran, pelvis ve koksiksin kas iskelet sistemi yapıları.

Mesane, osteopatik disfonksiyonları ve tedavileri.

Uterus, anatomik pozisyonu, mobilitesi disfonksiyonları(dismenore, prolaps) ve tedavileri.

Prostat, anatomisi, fonksiyonel, nöral, vasküler bağlantıları disfonksiyonları(prostat bezindeki problemler) ve osteopatik tedavileri.

2 yorum

  • Mustafa soykurt

    Visceral osteopatide teshis ve tedavi acisinda kendini bayagi gelistirmis biri. Jarricot ve chapma refleks noktalarinin kullanimiyla primer belirleme acisinda bizlere onemli bilgiler katmis bir hoca

  • Sebahat Canpolat gul

    Harika bir hoca harika bir kurstu.sadece visseral değil visseral ile parietal sistem arasındaki bağlantıları da gösterdi.tani ve tedavide işimizi bayağı kolaylaştıracak bir algoritm verdi.cok çok iyi bir hocaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*