TR EN

OSTEOPATHY CONGRESS 2020

From November 13th to 15th, 2020, we invite you to Europe‘s largest symposium of its kind in the heart of Berlin again. Let us focus for a weekend on joints and maipulation in all its facets. Our portfolio could hardly be more international. Numerous masters of their field, from osteopathy, sas well as medicine, offer versatile space for the perspectives and approaches to the various techniques and models in the here and now of manipulation.
In addition to a unique selection of lectures and workshops, you can also look forward to other special opportunities for a personal exchange of experience with colleagues, of course. And we are looking forward to see you!

https://www.osteopathie-schule.de/osteopathy-conference-2020

13-15 Kasım 2020 arasında sizi Berlin’in merkezinde, Avrupa’nın en büyük sempozyumuna davet ediyoruz. Hafta sonu planınız için tüm yönleriyle eklemlere ve manipülasyona odaklanılacaktır. Alanında uluslararası uzmanlar tarafından osteopati, tıp, manipülasyon ve farklı teknikler ile güncel bakış açıları ve yaklaşım modellerinin konferansta tanıtımı yapılacaktır.

Bu eşsiz ders ve atölye çalışmalarına ek olarak, elbette meslektaşlarınızla kişisel bir deneyim alışverişi için diğer özel fırsatlardan da faydalanabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve kayıt için adresi tıklayabilirsiniz.

https://www.osteopathie-schule.de/osteopathy-conference-2020

CONTACT US    CONTACT

    M: +90 535 362 95 47