TR EN
Woet L. Gianotten

Woet L. Gianotten

Jinekolog ve Seksolog

Woet L. Gianotten, Hollandalı emekli bir medikal doktor-psikoterapistidir.

Kariyerinin ilk 9 yılının; 1 yılı cerrahi stajı, 3 yılı jinekoloji ve 5 buçuk yılı Batı ve Doğu Afrika’da tropikal doktor olarak çalışarak geçti.

Bir jinekolog olarak eğitim alırken seksolojiden o kadar etkilendi ki, bu alanı bıraktı ve kariyerini seksolojiye çevirdi.

Bu alanda yavaş yavaş; kronik hastalıkların, kanserin, tıbbi müdahalelerin ve fiziksel bozukluğun seksüel bozuklukların gelişmesi ve devam etmesi için önemli nedenler olduğunu ortaya koyan tıbbi seksoloji üzerine yoğunlaştı.

Emekli olana kadar Rotterdam ve Utrecht Üniversitesi Tıp Merkezlerinde Tıbbi Seksoloji Kıdemli Öğretim Görevlisi olarak görev aldı. Emekli olduktan sonra fizyoterapi ve rehabilitasyon seksolojisinde çalıştı.

Öğretmeyi seviyor ve Varşova (Polonya), Ghent (Belçika), Grimstad (Norveç), Budapeşte (Macaristan)’deki ESSM Cinsel Tıp Okulu’nda mesleki seksoloji kurslarında ve Interlaken(İsviçre)’deki Almanca dilindeki ‘Pelvik Taban Fizyoterapisinde Master Kursu’nda misafir profesörlük yapıyor. Hollanda’da onkolojik fizyoterapi, geriatrik fizyoterapi ve pelvik taban fizyoterapisinde master kurslarında seksoloji öğretiyor.

BİZE ULAŞIN    İLETİŞİM

    M: +90 535 362 95 47